Thursday, March 28, 2013

Harlem Shake Video

Besoj se te gjithe keni vene re ne youtube mijera video te ketij kercimi te "shthurur" te quajtur Harlem Shake. Vendosem ta realizonim dhe ne gjate nje dite ne plazh. Megjithese kualiteti i videos nuk eshte shume mire, shpresoj te ju pelqej.
˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
 I am sure that everyone have seen a lot of video of this crazy dance on youtube. We decided to organized one during our stay in Sharm. Although the quality of the video is not good , i hope you 'll enjoy it. We had a lot of fan!!!   Love 

Post Comment

Tuesday, March 26, 2013

Fluo Pink on the Beach

Nje outfit tjeter per ne plazh i gjithi fluo. Shpresoj qe kete vere te perdoren prap keto ngjyra fosforeshente, pasi vjet kam blere aq shume rroba ne keto nuanca sa qe do te me vinte shume keq te mos i perdorja me :-). 
˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
Another outfit on the beach, this time is all fluo. Hope to use these fluo colours for this summer too!Top: Bershka/Skirt:H&M
   Love 

Post Comment

Saturday, March 23, 2013

Desert Trip


                                            ♡  Love 

Post Comment

Thursday, March 21, 2013

Pics from Sharm


Pas nje jave pushime ne Sharm El Sheik, ja ku jam serisht ketu per te ndare me ju disa foto nga nje dite e ngrohte (rreth 30 grade) ne nje nga plazhet e mrekullueshme te ketij vendi qe vizitoj per here te dyte!
Shpresoj te ju pelqejne!
˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
After my holidays in Sharm El Sheik, here I am again to share with you some moment of a warm day in the beach of this wonderful country that i visited for my second time!
Hope you enjoy it!


  Love 

Post Comment

Saturday, March 9, 2013

Pupa Yellow NailpolishPer te qene ne teme me festen e 8-Marsit, dje vendosa te perdor kete te verdhe si lule mimoza, e cila simbolizon diten e gruas :-). Para disa ditesh bleva kete manikyr te Pupe-s posacerisht per kete dite. Gjendem shume mire me kete "brand" per sa i perket thonjve pasi manikyret Pupa, pervecese nje shumellojshmeri ngjyrash , kane dhe nje qualitet te mire per nje cmim normal(rreth 4-5 euro). 
˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
For the Women's Day, I decided to use this yellow nailpolish from Pupa. I like these brand very much for their quality and for their varity of colours.


  Love 

Post Comment

Friday, March 8, 2013

Happy Women's Day!


We are cute daughters,
we are sweet sisters,
we are lovely lovers,
we are darling wives,
we are adorable mothers,
we are source of Strength
WE ARE WOMEN!

  Love 

Post Comment

Tuesday, March 5, 2013

My interview on Paloma Newspaper Albania
Pse vendose te hapesh nje blog?
Ideja lindi një vit më parë, kur me një shoqen time italiane (shopalcoholic si unë) vendosëm të krijonim një Blog ku mund të flisnim për modën dhe tendencat më të fundit. Blogu konsiston në foto dhe opinione për sa i përket stilimeve të ndryshme dhe produkteve kozmetike vetjake të cilat i ndajmë me pëlqyesit e faqes tonë. Wshtë diçka e këndëshme pasi po përhapet gjithmonë e më shumë në brendësi të ëbsferës boterore. Vura re se kishim shumë ndjekës nga Shqipëria dhe ndjeva nevojën e hapjes së një faqeje në shqip për të qenë sa më pranë vajzave shqiptare. Kështu lindi najadastyle.blogspot.com!

Inspirohesh nga bloge e huaja?
Secili prej nesh mundohet të jetw sa më shumë origjinal, vetvetja e të mbajw një linjë të tijën, por nuk mohoj faktin që inspirimi vjen dhe nga mijëra blog-e online.

Ke komente negative? Si reagon ndaj tyre?
Nuk është e bukur çfarë është e bukur por çfare pëlqehet...Nëse janë kritika i vlerësoj edhe për faktin që ndjekësi më dedikon kohë, ndërsa fyerjet nuk i konsideroj.Jashtetit fashion bloggers update-tojnë faqen e tyre ditë për ditë. Eshtë e vështirë për blogers-at tonë kjo gjë?
Të publikosh rregullisht çdo ditë do të thotë se blogu shndërrohet në një punë. Për mua "blogging" është hobby me tw cilin merrem në kohën e lirë, pa lënë mbas dore impegnimet e përditëshme

Çfare kombinimesh ben ti, qe te dallojne nga bloggerat e tjera?
Outfit-et që publikoj në faqen time janë veshje casual, të përditeshme duke u munduar të kombinoj ngjyra dhe materiale që shkojnë përkrah me tendencat e fundit.
Wshtë e vështirë që çdo herë të sjellësh diçka ndryshe, pa u përsëritur veshjet apo akoma nuk I kemi ato standarte?

Eshtë e vështirë që çdo herë të sjellësh diçka ndryshe, pa u përsëritur veshjet apo akoma nuk I kemi ato standarte?
Veshjet janë pjesë e garderobës time ndaj ndodh që diçka të përsëritet në outfite të ndryshme. Të vishesh bukur është pasion dhe kërkon njw fantazi të shfrenuar. Për vendin ku jetoj dhe mundësitë e zgjedhjeve që më jep, më ndihmon tw eci paralelisht me tendencat e çdo stine.

Per ty çfare eshte me e rendesishme ne blog, fotot, apo shkrimi? Si nis proçesi I realizimit te nje posti?
Gjithçka është spontane dhe nis si e tillë. Karikoj një foto dhe komentoj markën e çdo veshjeje, njësoj siç do të bëja me mikeshat e mia. Përshkruaj ku ështe blerë dhe pse jo dhe vendin ku është bërë fotoja, duke bërë lexuesen të ndjehet pjesë e këtij Blogu.Blogun e ke hapur për të këshilluar lexuesit e tu mbi modën, apo për t’u inspiruar nga veshjet e tua?
Per mua blogu është një ditar, në të cilin me anë të fotove mundohen të ndajë me të tjerët çdo gjë që më duket interesante. Gjithashtu , pse jo dhe të jap ndonjë këshillë, apo thjesht mendimin tim personal mbi produkte kosmetike që përdor..

Pse lexuesit e Palomës duhet të të ndjekin në blog, çfarë ka blogu jot ndryshe nga të tjeret?
Jam koshiente që nuk prezantoj 100 % stilin e një vajze që jeton në Shqipëri, pasi çdo veshje e blej jashtë, duke qenw se jetoj nw Itali por me anë të këtij blogu mundohem tw sjell outfit-e lowcost të arritëshme nga çdo vajzë.


Ps: Kjo interviste eshte e publikuar gjithashtu  dhe ne blogun : unitedcoloursofaulona.blogspot.com

  Love 

Post Comment