Friday, November 30, 2012

Pinko Blazer


Adhuroj kete outfit: blazer roze, t- shirt, jeans dhe balerina.

˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙

Post Comment

Thursday, November 29, 2012

Top Outfits of the Week ♔


Nje nga gjerat e para qe bej sapo hap kompjuterin eshte "check up" i te gjithe blogjeve qe ndjek. Pjese e ketij blogu do te jete  rubrika "Top Outfits of the Week"; nje  perzgjedhje e  outfiteve te preferuara te javes. Per javen qe shkoi kam bere zgjedhjen e meposhtme. Cili eshte outfit-i juaj i preferuar?
                                             ✄  ✄  ✄  ✄  ✄  ✄  

Post Comment

Wednesday, November 28, 2012

Happy Independence Day Albania!

Nje urim i perzemert per te gjithe shqiptaret ne Shqiperi dhe neper bote per 100 vjetorin e Pavaresise!
Fatkeqesisht nuk mund te ndjek nga afer festimet per kete dite te rendesishme, por jam e sigurt se shume nga ne qe jetojme jashte , jemi me zemer ne Shqiperine tone sot!

♥  ♥ ♥ ♥ 

Post Comment

Monday, November 26, 2012

Hello

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Pas disa muajsh ne Justgoshopping, vendosa te hap nje blog timin ne shqip. Deshira per te shkruar ne gjuhen time dhe per te qene me afer vajzave shqiptare ishte shume e madhe. Ky blog do jete nje "ditar"  i imi ku do te publikoj cdo gje qe me duket interesate per te ndare me ju.
 Per te gjithe ata qe nuk me kane ndjekur ne blogun e pare dhe nuk me njohin, nje prezantim te shkurter:
Jam Najada (shume persona me therrasin Ada), nje 25 vjecare e apasionuar me moden dhe kozmetiken. Jetoj ne Siena (Itali)  prej pothuajse 7 vitesh. ...per me teper me ndiqni ne postimet e ardhshme!!!

                       ❀     ❀     ❀    
After a few months in Justgoshopping, I decided to open my own blog but  this time in albanian too. For all those who have not followed me on the first blog and do not know me, a short presentation:
I  am Najada (many people call  me Ada), a 25-years-old enthusiast with fashion and make up. I live in Siena (Italy) for almost 7 years. ... for more follow me  in future posts!!!


  Love 

Post Comment