Saturday, December 22, 2012

Top Outfits of the Week ♔

TheBlondeSalad / Love her boots


Kayture/ This dress is amaizing

This pants fits so good with the wedge sneakes.

IAmGalla/ He's the most fashionable boy of bloglovin!!!

LovelyPepa/Love the gray and black look 

Nicole/A touch of red like christmas.

TheScentofObsession/So cool!


  Love 

Post Comment

Monday, December 17, 2012

Beauty Online Shopping

Pas shume kerkimeve ne internet per te gjetur nje beauty shop online qe dergon dhe ne Shqiperi arrita te gjej vetem nje: www.escentual.com. Personalisht nuk kam blere ndonjehere nga ky dyqan online(perdor shpesh Lookfantastic sepse nuk paguaj shpenzimet e trasportit, por fatkeqesisht ky dyqan nuk dergon ne Shqiperi) por neper blogje te ndryshme kam pare opinione shume te mira per sherbimin dhe qualitetin e tij. Hidhini nje sy pasi ka nje shumellojshmeri produktesh dhe markash qe ndoshta nuk mund te gjenden ne Shqiperi.
Me poshte kam bere nje perzgjedhe te disa produkteve qe kam perdorur dhe njoh, shpresoj te jete dhe nje inspirim per dhuratat e festave.

Female FragrancesMale Fragrances
Skin Care


Hair Care

Make Up

  Love 


Post Comment

Sunday, December 16, 2012

Nails Stickers

Nje nga dhurat e ditelindjes ishte ky kit me "ngjitesa"(nuk di nese mund te quhet keshtu) per thonjte. Zgjodha te perdorja kete design gri me ngjyra per tu pershtatur edhe me festat qe po afrojne.
Si ju duken?
 ˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
One of the gifs for my birthday was this sticker's kit for nails. I chose to use this silver disegn , like the    christmas colours. Do you like it?

  Love 


Post Comment

Friday, December 14, 2012

Dear Santa...(TAG)

Vajza e keni shkruar letren Babagjyshit??? Jemi akoma ne kohe...po filloj une e para me disa dhurata qe do te me pelqenin dhe meqenese mendova te bej nje tag po tag-oj 5 blogger te cilat do te kisha shume deshire ti shikoja "Listen e deshirave te Krishtlindjeve ose Vitit te Ri".
Dear Santa...Tag:
www.justgoshopping.net
 www.unitedcoloursofaulona.blogspot.com
 www.beautyenxhi.blogspot.it
    www.lilliness.blogspot.it
    www.lornaslookbook.com
                                                                                              ˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙

 Hey girls have you wrote your letter to Santa??? We are still in time ... I am going to start it with  some gifts that i would like to receive and as this is a Tag Post, I am going to tag  5 bloggers that I  would like to see their "Christmas Wishlist ".
Dear Santa Tag:
 www.justgoshopping.net
 www.unitedcoloursofaulona.blogspot.com
 www.beautyenxhi.blogspot.it
 www.lilliness.blogspot.it
 www.lornaslookbook.com
  Love 

Post Comment

Thursday, December 13, 2012

My Birthday


Ne 10 dhjetor ishte ditelindja ime dhe kesaj here kam fikur qirinjte 3 here ne 3 torta surprize! Ishte nje nga ditelindjet me te bukura qe kam kaluar fale miqve dhe shoqerise fantastike qe me rrethon!
                                                                                                              ♥ღ♥
 On 10th of december was my birthday and this time I turn off the candles 3 times in 3 surprise cakes ! Was one of the most beautiful birthday I spent thanks to my fantastic friends !

  Love 

Post Comment

Saturday, December 8, 2012

Grey for Winter


 Brrrrr... ka filluar ftohti dhe tek ju? E urrej dimrin, jo vetem per ditet gri dhe te ftohta por edhe per faktin se duhet te dalesh nga shtepia e veshur me pothuajse 3 bluza, xhakete, shall, doreza, kapuc....
Me pelqen shume ngjyra gri ne kete stine dhe pikerisht ne kete outfit te thjeshte jam pothuajse gri koke e kembe. Blazer, t-shirt e top,ripped leggings, shall dhe se fundi mbuluar nga nje pallto e zeze :-)
                                                                                         ˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙

Brrrrr ... is there cold to you too? I hate winter, not only for thecold and grey days but also for the fact that I need to get out  wearing almost 3 t-shirts, jacket, scarf, gloves, hat ....
I like grey color in this season and in this outfit I am all of this colour: blazer, t-shirt, top, ripped leggings, scarf and finally covered by a black coat :-).Coat: Pourmoi/Blazer:Superior/T-shirt:Zara/Top:H&M/Leggings:Calzedonia/Scarf:Kika/Bag:Laura Biagiotti
  Love 


Post Comment