Saturday, December 8, 2012

Grey for Winter


 Brrrrr... ka filluar ftohti dhe tek ju? E urrej dimrin, jo vetem per ditet gri dhe te ftohta por edhe per faktin se duhet te dalesh nga shtepia e veshur me pothuajse 3 bluza, xhakete, shall, doreza, kapuc....
Me pelqen shume ngjyra gri ne kete stine dhe pikerisht ne kete outfit te thjeshte jam pothuajse gri koke e kembe. Blazer, t-shirt e top,ripped leggings, shall dhe se fundi mbuluar nga nje pallto e zeze :-)
                                                                                         ˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙

Brrrrr ... is there cold to you too? I hate winter, not only for thecold and grey days but also for the fact that I need to get out  wearing almost 3 t-shirts, jacket, scarf, gloves, hat ....
I like grey color in this season and in this outfit I am all of this colour: blazer, t-shirt, top, ripped leggings, scarf and finally covered by a black coat :-).Coat: Pourmoi/Blazer:Superior/T-shirt:Zara/Top:H&M/Leggings:Calzedonia/Scarf:Kika/Bag:Laura Biagiotti
  Love 


Post Comment

3 comments:

  1. Ciao Ada! che carina, mi piacciono molto l'outfit e la borsa! UN BACIO!

    ReplyDelete
  2. bellissime foto cara .. la mega sciarpona mi piace tantissimo! baci

    ReplyDelete
  3. Jaja ti ho taggata nel blog, passa se ti va tesoro! Baciiii Lisa

    ReplyDelete

Let's share opinions! Thank you for visiting my blog!