Wednesday, July 17, 2013

Summer Makeup Base
Vera eshte stina ne te cilen mundohemi te perdorim sa me pak make up per shkak te temperaturave te larta. Per kete arsye ne muajt me te nxehte te vitit mundohem te perdor produkte sa me te "lehta" dhe me sa me pak perqindje vaji ne perberjen e tyre. Gjate dites shpesh here perdor vetem serum dhe krem idratues.
Serumi Idealist i Estee Lauder, nje nder produktet me te famshem te ketij brand-i , eshte nje baze ideale per make up-in. Perdorimi i ketij produkti parpara vendosjes se kremit idratues, Biotherm Aquasource, me ndihmon jo vetem te per nje lekure sa me te thate  ne oret me te nxehta por gjithashtu dhe ne nje kohezgjatje me te mire te make up-it.
Cdo vere jam ne kerkim te nje fondotinte sa me te pershtatshme. Kete here isha shume e pavendosur ne zgjedhjen e nje BB Cream apo nje fondotinte tradizionale. Si perfundim zgjodha Chanel Vitalumier Aqua, nje make up me perqindje te larte uji, shume e lehte ne lekure por qe arrin te mbuloje me shume se nje BB Cream.


  Love 

Post Comment

1 comment:

  1. Ciao Ada! Devono essere tutti e tre buonissimi! Un bacione!

    ReplyDelete

Let's share opinions! Thank you for visiting my blog!