Saturday, January 26, 2013

Winter Fragrances Mund te harroj cdo gje para se te dal nga shtepia, celsat, cadren, shallin ... por asnjehere nuk dal pa vene pak parfum; eshte nje nga fiksimet e mija!!! Me pelqejne te ndryshem ne stine te ndryshme, por kete dimer nuk me terhoqi asnje nga fragrancat e reja (shume banale dhe te ridegjuara ne qindra parfume) dhe vendosa te perdor versionin eau de parfum te Chance Chanel. Nje fragrance shume e kendeshme por i preferuari im nder versionet e Chance-it mbetet Eau Fraiche. Nje parfum tjeter i pershtatshem per stinen e dimrit(ne mbremje dhe jo gjate dites, eshte super i forte dhe i embel)  eshte FlowerBomb i Viktor&Rolf. Une kam zgjedhur versionin Eau de Parfum Extreme dhe mund te konfermoj se eshte nje nga fragrancat me resistente me lekure, mbetet dhe me dite te tera neper rroba.
˙·٠•●♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥●•٠·˙
I can forget everything before getting out, keys, umbrella, scarf ... but never leave home without a little bit of perfume! I prefer to use different fragrances in different seasons of the year, but this winter I was not attracted by any new fragrance,so I decided to use  Chanel Chance eau de parfume. A very nice fragrance but my favorite versions of Chance remains Eau Fraiche. Another perfume for the winter season (in the evening rather than during the day, it is super strong and sweet) is Flowerbomb Viktor & Rolf. I have chosen the version Eau de Parfum Extreme and say that it is one of the most persistented fragrance that i have ever used.
Notes: Pautchouli, Musk, Vetiver,Orris,Vanilla,Jasmine


Notes: Sambac Jasmine,Osmanthus,Vanilla


Post Comment

1 comment:

  1. Ciao Ada! Quello di Viktor & Rolf è buonissimo! Un bacio cara, buona serata!

    ReplyDelete

Let's share opinions! Thank you for visiting my blog!